BİRİNCİ FEN YİNE TARİH YAZDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BİRİNCİ FEN YİNE TARİH YAZDI
Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi bu yıl da başarısına başarı kattı

Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi bu yıl da başarısına başarı kattı. Okul Aile Birliği Başkanı Dr. M. Tankut Sevim yaptığı açıklamada okul başarısının gittikçe arttığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

İLK 20 BİNDE 34 ÖĞRENCİ


Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesinin 2020 yılında 73 öğrenci mezun ettiğini, bunlardan 34 öğrencinin YKS'de ilk 20 binde yer alarak üstün başarı sergilediklerini ifade eden Dr M. Tankut Sevim, sayısal il birincisinin yine kendilerinden çıktığını sözlerine ekledi. 

44 TIP, 19 MÜHENDİSLİK 


2020 Mezunlarının sonuçlarının 27 Tıp Fakültesi, 10 Mühendislik Fakültesi, 8 Diş Hekimliği Fakültesi, 1 Hukuk Fakültesi, 1 Psikoloji ve 1 Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü olduğunu belirten Sevim, geçen yıl tercih yapmayıp bu yıl tekrar sınava giren öğrencilerin ise 17 Tıp, 9 Mühendislik, 2 Eczacılık ve 2 Mimarlık Fakültesi ile Aksaray adına herkesi gururlandırdıklarını ifade etti.

BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR 


Başarıda emeği geçen başta öğrenciler olmak üzere, emeği geçen okul idaresi, öğretmen ve velileri tebrik ettiği söyleyen Okul Aile Birliği Başkanı Dr M. Tankut Sevim, başarının tesadüf olmadığını ve insana yatırımın milletimizin yararına hatta insanlık için her zaman daha doğru olduğunu vurgulayarak sözlerine son verdi.

ÖNEMLİ KURUMLARDA BİZİ TEMSİL EDİYORLAR 
Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesinin geçmişten günümüze birçok başarı sergilediği, ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN gibi kuruluşlarda önemli görevlerde mühendis olarak çalışanların yer aldığı biliniyor. Bununla birlikte, öğrencilerin tıp alanında Hacettepe, Cerrahpaşa, vb birçok başarılı üniversiteye yerleştikleri, mühendislik alanında ise ODTÜ, İTÜ, Bilkent, vb fakültelerde de kaydadeğer sayıda öğrencilerin öğrenim gördüğü belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ASÜ'DEN ZARARLI UNSURLARI UZAKTAN TESPİT EDEBİLEN SENSÖR PROJESİÖnceki Haber

ASÜ'DEN ZARARLI UNSURLARI UZAKTAN TESPİT...

Yeşilçamın emektar oyuncusu İhsan Gedik: “Bizi tamamen dışladılar, iş vermediler”Sonraki Haber

Yeşilçamın emektar oyuncusu İhsan Gedik:...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!